Jeden dzień w Bangkoku – Świątynie

Zwiedzanie zabytków w Bangkoku zaplanowałem na tydzień, w którym Justyna odwiedziła mnie w Azji. Tak by nie powtarzać za bardzo odwiedzanych miejsc. Taką wycieczkę można zrobić jako swego rodzaju citybreak w weekend, jeśli ktoś mieszka na wyspach lub w którymś z pobliskich krajów. (Choć czytałem o kolesiu z Londynu, który w piątek po pracy wsiadł do samolotu, odwiedził Bangkok i w poniedziałek był z powrotem w Londynie).

Jeśli twoim pierwszym przystankiem w Tajlandii jest Bangkok to zapraszam do zapoznania się z wpisami o pierwszych krokach w tym kraju (m. in, gdzie wymienić pieniądze, jak dojechać z lotniska, czy jak się poruszać po mieście)

Aby dotrzeć do pierwszej atrakcji tego dnia wykorzystujemy kolejkę BTS i ze stacji On-nut docieramy do stacji Saphan Taksin, która jest tuż obok Sathon Pier. Tu na przystani kupujemy za 15THB bilet na prom linii pomarańczowej (Co już samo w sobie było atrakcją – więcej o transporcie w Bangkoku), którym docieramy do Wat Arun.

Wat Arun – świątynia Świtu

Pełna nazwa to Wat Arun Ratchawararam Ratchawaramahawihan  – po polsku „Świątynia Świtu”. Znajduje się ona na zachodnim (prawym) brzegu rzeki, czyli nie tam, gdzie większość ciekawych rzeczy w Bangkoku. Wstęp na teren świątyni kosztuje 50THB.

Po zwiedzeniu świątyni i okolic wróciliśmy na wschodni brzeg za pomocą małego promu, który przewozi ludzi po rzece w 2 strony. Kosztowało nas to całe 4THB od osoby. Nasz kolejny punkt podróży był tuż obok.

Wat Pho – leżący Buddha

We wnętrzu Wat Pho znajduje się pozłacany pomnik odpoczywającego Buddhy, który ma 15m wysokości i 43m długości. (Najpierw powstał pomnik, a później wybudowano świątynię, w której się znajduje). W tym miejscu powstał pierwszy publiczny uniwersytet w Tajlandii oraz jedna z najstarszych szkół masażu. Bilet wstępu kosztuje 100THB.

Wielki Pałac Królewski i szmaragdowy Buddha

Wielki Pałac Królewski w Bangkoku to była rezydencja króla Tajlandii. Jest dość duży kompleks, w skład którego wchodzą budynki, sale, ogrody i świątynie. Na całym terenie obowiązuje stosowny ubiór i mężczyźni nie mogą wejść do środka w krótkich spodenkach czego skrupulatnie pilnuje policja. Tuż przed wejściem sprzedają luźne spodnie w cenie 100THB, a sam bilet wstępu na teren pałacu kosztuje 500 THB.

W jednej ze świątyń kompleksu, dokładnie w Wat Phra Kaew znajduje się mała, 66 centymetrowa figurka przedstawiająca siedzącego Szmaragdowego Buddę.

Jedzenie

Bangkok to stolica jedzenia ulicznego. Jeśli jednak ktoś z jakiegoś powodu nie przekona się od takiej formy posiłku, zawsze może odwiedzić jedno z wielu centrów handlowych w których znajdują się Food Courty. Jeden z tańszych znajduje się w centrum Handlowym Terminal 21 (przy stacji BTS Asok) i jest on dwa razy tańszy od tego w centrum handlowym Siam Paragon i za 50THB można już zjeść lunch.

Lumpini Park

Po jedzeniu przydałby się odpoczynek. Dobrym miejscem do spaceru jest Park Lumpini, gdzie można zobaczyć swobodnie żyjące warany lub jak o godzinie 18 wszyscy stają na baczność i słuchają hymnu (z Terminal 21 dojechać można bezpośrednio metrem MRT).

Wieczór w Bangkoku

Bangkok ma wiele do zaoferowania również po zmroku. Można wybrać się na np.

 • Rejs rzeką Chao Phraya z kolacją na statku

  W cenie 1500THB od osoby (3000THB za parę /93$) można wybrać się na kolację na statku, który wypływa w rejs po rzece Chao Praya. Rejs trwa około 2 godzin podczas, którego można zobaczyć między innymi Wielki Pałac z perspektywy rzeki. W drugiej części rejsu odbywa się performance muzyczny. Armatorów, którzy oferują taką formę kolacji jest kilku. Większość statków rozpoczyna rejs w miejscu zwanym River City Pier o okolicach godziny 19. My tam dotarliśmy ze stacji BTS Saphan Taksin za pomocą Tuk Tuka za 100THB. Z niektórych hoteli oferowany jest transfer na przystań.
  https://www.thaicruise.com/

 • Kabaret Ladyboyów

  O samym Kabarecie napisałem w tym wpisie. Przed kabaretem natomiast można uczestniczyć w obiedzie, który wykupuje się łącznie z biletem na show.

 • Rooftop Bar

  Bangkok Oferuję posiada spora ilość wieżowców na których dachach znaleźć można restauracje lub bary. Relację z wizyty w Lebua State Tower znanego z filmu Kac Vegas 2 opisałem w tym wpisie.

 • Khao San

  Ulica Khao San to mekka Backpackerów. W ciągu dnia są tu rozłożone stragany, na ulicy zaczepiają Cię osoby proponujące uszycie garnituru i co jakiś czas ktoś na kacu wychodzi z hotelu do knajpy obok by coś zjeść. W nocy to miejsce zamienia się w wielką imprezownię, wszędzie gra muzyka, a na stołach królują tradycyjne wiaderka z alkoholem (Buckets)

 • Nana Plaza i Soi Cowboy

  Jeśli ktoś nie przyjechał do Tajlandii w celu romantycznych kolacji na statku, lub Kabaret to nie jest forma w jakiej chciałby poznać Ladyboya może się wybrać do jednego z dwóch miejsc w Bangkoku. Nana Plaza nosi tytuł największego centrum rozrywki dla dorosłych na świecie. To przestrzeń przypominające trochę centrum handlowe, tylko zamiast sklepów na wszystkich 3 piętrach znajdują się bary i kluby Go-go. Soi cowboy to ulica rozrywkowa niedaleko stacji BTS Asoke, podobna do Khao San tylko oferującą rozrywkę tylko dla dorosłych.

Podsumowanie

Przedstawiłem tutaj bardzo krótki, ale intensywny plan zwiedzania Bangkoku. Jeśli jednak masz więcej czasu do spędzenia w tym mieście polecam także inne atrakcje, które miasto aniołów ma do zaoferowania. Listę atrakcji zaprezentowałem w tym wpisie: link

Zobacz więcej

Więcej postów z mojej podróży przez Azję Południowo-Wschodnią
Więcej postów z tym co mozna zobaczyć w Bangkoku

Author

Cześć, nazywam się Łukasz i tworzę ten Blog Podróżniczy. Jest mi niezwykle miło Cię gościć. Jestem Cyfrowym Nomadem (Digital Nomad) czyli programistą i podróżnikiem w jednym. Mój zawód pozwala mi pojechać na drugi koniec świata i na co dzień tworzyć soft jako Full stack .NET Developer, a w weekend odwiedzać nowe miejsca i kraje. Mam nadzieję, że spodoba Ci się to co tutaj robię i będzie to przydatne. Po więcej informacji zapraszam do zakładki "O mnie".