DMK Don Muang – Centrum

Niestety Linia szybkiej kolejki nie dociera na to lotnisko, choć jest ona już w budowie i w niedługiej przyszłości będzie możliwe szybkie tanie podróżowanie między DMK, a centrum. Póki co mamy do wybory 3 opcje:

  • Taxi
  • Grab / Uber
  • Autobus

Taxi /Grab (Uber)

Najwygodniejszą formą podróży jest taksówka. Tuż po wyjściu z odprawy będą was zaczepiać i zachęcać by skorzystać z ich usług jednak odradzam ten sposób bo można trafić na naciągaczy. Lotnisko posiada własny dystrybutornie taksówek, gdzie kierowcy będą się z wami rozliczać zgodnie z wskazaniami taksometru. (Uwaga za przejazdy autostrada klient płaci osobno, 40-70thb od bramki).

W Tajlandii działa Grab – Usługa łudząco podobna do Ubera, ale posiadająca więcej rodzajów transportów (Za jej pomocą możemy tez zamawiać taksówki, jak i skutery). Od Kwietnia 2018 Uber połączył się z Grabem i nie prowadzi samodzielnej działalności w tym kraju.

Autobus

Z lotniska DMK odjeżdżają 4 linie autobusowe: A1, A2 – dowożące ludzi do Stacji BTS Mo Chit, A3- Lumphini Park i A4 – Khao San. Nie są drogie kosztują 30-50THB w zależności od Linii. Biletów nie kupuje się u kierowcy, po autobusie chodzi kontroler sprzedający bileciki. Autobusy odjeżdżają średnio 2-3 razy na godzinę i podróż trwa 30-40min jeśli nie ma korków.

Jak się dostać na lotnisko Don Muang DMK?

Wystarczy Dojechać do ostatniej stacji pierwszej linii BTS – Mo Chit przy markecie Chatuchak. Skorzystać z wyjścia nr 3 i na dole znaleźć przystanek autobusów A1 i A2. Podróż wygląda dokładnie tak jak w przeciwną stronę: kosztuje 30THB i trwa 30-40min i autobusy odjeżdżają 2-3 razy na godzinę.

BKK Suvarnabhumi – Centrum

Ta trasa jest łatwiejsza ponieważ Lotnisko Suvarnabhumi jest połączone z miastem szybką kolejką – Airport Link. Kursuje od 6 rano do północy, średnio co 15min. Koszt przejazdu zależy od dystansu i wynosi od 15 do 45THB. najdłuższa trasa Lotnisko – Stacja BTS Phayathai Station zajmuje 30min. Kolejka nie jest kompatybilna z systemem BTS i posiada inne bilety. Bilet jest w formie tokenu, który trzeba zachować do ostatniej stacji by móc przejść przez bramki (podobnie jak to jest w metrze MRT).

DMK Don Muang – BKK Suvarnabhumi – shuttle bus

Pomiędzy lotniskami kursuje autobus. Można z niego skorzystać po okazaniu biletu potwierdzającego, że posiadamy lot z drugiego lotniska. Miejsca postojowe są dobrze oznakowane, na lotnisku DMK kierować się trzeba do wyjścia nr 5. Podróż trwa około 1 godziny.

Transport w Bangkoku

https://codeandtravels.com/adventure/transport-in-bangkok/

Author

Cześć, nazywam się Łukasz i tworzę ten Blog Podróżniczy. Jest mi niezwykle miło Cię gościć. Jestem Cyfrowym Nomadem (Digital Nomad) czyli programistą i podróżnikiem w jednym. Mój zawód pozwala mi pojechać na drugi koniec świata i na co dzień tworzyć soft jako Full stack .NET Developer, a w weekend odwiedzać nowe miejsca i kraje. Mam nadzieję, że spodoba Ci się to co tutaj robię i będzie to przydatne. Po więcej informacji zapraszam do zakładki "O mnie".