O mnie

Cześć, nazywam się Łukasz i pochodzę z Białegostoku. Na co dzień jestem programistą (Fullstack .Net) oraz lubię podróżować i poznawać nowe miejsca. Połączyłem te obie rzeczy i zobaczyłem jak to jest być cyfrowym nomadem. Jesienią 2017 przez 2 miesiące mieszkałem i pracowałem w Tajlandii, głównie w Bangkoku. W drugiej połowie 2019 roku wyruszyłem w 6-miesięczną podróż dookoła świata, kierując się na zachód. Podróżuję również bez laptopa, np do Chin w 2018r, czy na liczne weekendowe city-breaki, a w czasach studenckich mieszkałem przez 1,5 roku w Portugalii dzięki programowi Erasmus.

Ten blog traktuję jako swego rodzaju pamiętnik z moich podróży i album ze zdjęciami. Zapisuję tutaj również przydatne informacje podczas podróżowania. Nie jest on moim głównym źródłem dochodu. Nikt mi nie płaci za podróże, ani za rekomendacje. Na stronie umieściłem reklamy Google AdWords tak by strona sama siebie utrzymywała.  Mam nadzieję, że wiedza tutaj zawarta przyda się także innym osobom.

beachhub – Koh Phangan, Thailand

Podróże

Od najmniejszych lat rodzice zabierali mnie na wycieczki po Polsce. Teraz podróżuję już sam  lub ze znajomymi. 2 razy studiowałem w Portugalii co było też doskonałą okazją do poznania innego kraju. Mieszkałem również w Bangkoku również 2 razy, który był moją bazą wypadową na weekendowe wypady do państw sąsiednich. W samej Tajlandii spędziłem prawie 4 miesiące. Zawsze staram się przywozić najlepsze zdjęcia z miejsc, które odwiedziłem, mimo, że jestem tylko amatorem fotografii. W części z miejsc znajduję również małe skrzyneczki, które są częścią gry zwanej GeoCaching.

Listę moich podróży można śledzić na instagramowych profilach:

Oraz w różnych aplikacjach:

Życie zawodowe

Jestem programistą bo zawsze chciałem robić coś więcej niż tylko używać. Jako dziecko zastanawiałem się jak działają gry na mojej konsoli – Playstation 1. W tamtym czasie nie miałem dostępu do internetu, a nawet własnego komputera, lecz później gdy byłem już nastolatkiem modowałem serwery popularnych wówczas serwery gier online. Później nauczyłem, się jak wpływać na gry za pomocą  cheatów w real-time, które też sam tworzyłem. Tak nauczyłem się, jak działają gry.  Na studiach bywałem na różnych konferencjach gamedevowych, takich jak: WGK w Gdańsku czy ZTG w Poznaniu, oraz uczestniczyłem w Game Jamach: Krak Jam 2015 i BialJam – którego pierwszą edycję pomagałem współtworzyć.

Aktualnie pracuję jako programista Full Stack w C#.NET a w wolnym czasie rozszerzam swoją wiedzę.

W przeszłości miałem kontakt z:

C# MVC WPF XAML HTML CSS Javascript jQuery RWD WordPress SFML library XNA/MONOGAME UNITY 3D Leap Motion Controller Legacy OpenGL

Oprócz j. polskiego znam też j. angielski (B2) i Portugalski (A1-2)

Jako, że interesuję gamedevem muszę być również i graczem, co prawda nie tak zapalonym jak w przeszłości ale lubię od czasu do czasu pograć w co-opie ze znajomymi.

Krak Jam 2015

Kontakt

skontaktować można się ze mną przez:

Doświadczenie

Edukacja