Maj 2018 roku minął mi pod znakiem podróży po Chinach. Razem z Justyną spędziliśmy 3 tygodnie w państwie środka, przemierzając je wzdłuż i wszerz. Trzy tygodnie to wciąż niewiele na tak wielkie państwo jakim Chińska Republika Ludowa, ale robiliśmy co mogliśmy by zobaczyć jak najwięcej. W poniższych wpisach spróbuję najlepiej jak potrafię, zaprezentować naszą podróż, którą rozpoczęliśmy w Pekinie, a skończyliśmy w Hongkongu, po drodze odwiedzając między innymi Xian, Zhangye (Tęczowe góry), Żółte Góry, Shanghai, Zhangjiaje (Góra Tianmen i park Avatara) i Macau.

Relacja Polarstep

Przed Wyjazdem do Chin

Jeszcze zanim zaprezentuje Ci plan podróży, pozwól, że zaprezentuje Ci wpis, który pozwoli Ci się na taki wyjazd przygotować. Chiny są dość specyficznym krajem. Tak różnym kulturalnie od Polski, że jeszcze na żadną inną podróż tak nie przygotowywałem.

Jak się przygotować na wyjazd do Chin – Wiza, VPN, Przydatne aplikacje, bilety kolejowe itd.

Wielki Mur Chiński
Wielki Mur Chiński

Loty

Od samego początku zakładaliśmy zobaczenia jak największego fragmentu Chin. Dlatego też zdecydowaliśmy się na loty typu multi-city, czyli przylot i wylot odbywają się z innych miast.

Za loty Warszawa – Pekin i Hongkong – Warszawa (w obu przypadkach przez Kopenhagę) zapłaciliśmy po 2222,29zł od osoby. Startowaliśmy z Warszawy 30 kwietnia 2018 roku o 17:30 i o 11:55 wylądowaliśmy w Pekinie (z 2 godzinną przesiadką w międzyczasie).

Chinese Airport
Chinese Airport

Plan Wycieczki Po Chinach

Mapa postów

Więcej

Wszystkie posty o Chinach znajdziesz pod tym adresem.

Jeśli interesują cię także inne kierunki to zapraszam do przejrzenia innych moich wypraw, a także do śledzenia bloga.

Author

Cześć, nazywam się Łukasz i tworzę ten Blog Podróżniczy. Jest mi niezwykle miło Cię gościć. Jestem Cyfrowym Nomadem (Digital Nomad) czyli programistą i podróżnikiem w jednym. Mój zawód pozwala mi pojechać na drugi koniec świata i na co dzień tworzyć soft jako Full stack .NET Developer, a w weekend odwiedzać nowe miejsca i kraje. Mam nadzieję, że spodoba Ci się to co tutaj robię i będzie to przydatne. Po więcej informacji zapraszam do zakładki "O mnie".