Wyspa Bang Krachao – Zielone płuca Bangkoku

Całkiem niedaleko centrum kilkumilionowego miasta, zaledwie 2 stacje metrem od parku Lumphini znaleźć możemy wyspę. Wyspę na której czas płynie wolniej. Nie ma na niej drapaczy chmur, dużego ruchu samochodowego, są za to ścieżki rowerowe, parki i domki na palach. Tym miejscem jest wyspa Bang Krachao w Bangkoku. Spędziłem na niej miły i relaksujący poranek (niestety tylko poranek bo od godziny 12 byłem już w pracy)

Jak się dostać na wyspę?

Z Bangkoku najszybciej jest się dostać łódką od północnej strony wyspy (południowy Bangkok) z portu Klong Toey . Należy kierować się na światynie Wat Klong Toey Nok (วัดคลองเตยนอก).  Najłatwiej jest dojechać metrem MRT i wysiąść na stacji Khlong Toei lub Queen Sirikit National Convention Centre. Dalej już piechotką w stronę swiątynii lub skorzystać z usług taksówek na skuterach. Tuż za swiatynią jest mały pomost przy którym w budce kupimy bilet kosztujący 10THB. W zależności od szczęścia popłynąć można małą bujającą się łódeczką lub trochę wiekszym steczkiem . (W drodze powrotnej płaci się bezpospodnio u osoby która kierują łódką, również 10THB)

Podróżowanie po wyspie Bang Krachao

Po wyspie najlepiej jest podrózować rowerem. Wzdłóż dróg znajdują się ścieżki rowerowe. Lokalny park posiada trasę rowerową, oraz parkingi. Rower można wypożyczyć od razu po wyjściu z łódki na przystani w cenie 80THB za cały dzień. W cenie jest również butelka wody.

Park Sri Nakhon Kuenkhan

Główną atrakcją wyspy jest park Sri Nakhon Kuenkhan w którym jest możliwość obserwowania Tajskiej fauny i flory. Wokół niego ciągnie się ścieżka rowerowa. W czasie w którym tam byłem (9-10) nie było prawie nikogo. Tylko Ty, Rower i Natura

Zobacz więcej

Więcej postów z mojej podróży przez Azję Południowo-Wschodnią
Więcej postów z tym co mozna zobaczyć w Bangkoku

Author

Cześć, nazywam się Łukasz i tworzę ten Blog Podróżniczy. Jest mi niezwykle miło Cię gościć. Jestem Cyfrowym Nomadem (Digital Nomad) czyli programistą i podróżnikiem w jednym. Mój zawód pozwala mi pojechać na drugi koniec świata i na co dzień tworzyć soft jako Full stack .NET Developer, a w weekend odwiedzać nowe miejsca i kraje. Mam nadzieję, że spodoba Ci się to co tutaj robię i będzie to przydatne. Po więcej informacji zapraszam do zakładki "O mnie".