Jak się dostać do centrum z lotniska (BKK & DMK) i vice-versa w BKK

Napisałem osobny wpis o podróży z i na lotniska w Bangkoku

BTS

W mieście działają 2 linie kolejki nad ziemnej. (Rodzaj metra tylko, że nad ziemią). Bilety jednorazowe można kupić w automatach biletowych na każdej stacji. Niestety przyjmują one tylko monety i od razu musimy wskazać wartość naszego przejazdu. Na każdej stacji można też rozmienić grubsze pieniądze na monety. Jednorazowy bilet upoważnia do przesiadek między dwoma liniami. Jedynie musimy pamiętać aby wysiąść na stacji z taką samą kwotą na jaką wykupiliśmy bilet.

Istnieje też bilet całodniowy dostępny w okienkach kasowych na każdej stacji w cenie 140THB

BTS Route Map

MRT

MRT – to system klasycznego metra, podobnie jak w przypadku BTS kupujemy bilety jednorazowe, tylko zamiast karty dostajemy żeton. Bielty nie są kompatybilne z tymi z BTS. Na powyższej Mapie jest to Linia Niebieska.

Grab / Uber / Taxi

W Tajlandii działa Grab – Usługa łudząco podobna do Ubera, ale posiadająca więcej rodzajów transportów (Za jej pomocą możemy tez zamawiać taksówki, jak i skutery). Od Kwietnia 2018 Uber połączył się z Grabem i nie prowadzi samodzielnej działalności w tym kraju.

Łapiąc taksówkę zawsze bierzcie taką która będzie korzystała taksometru. Jeśli kierowca się nie zgadza to poszukajcie innej, oszczędzi wam tam potencjalnych kłopotów z nieuczciwym kierowcą.

Transport rzeczny i Kanały

W Bangkoku istnieje bardzo rozbudowana sieć kanałów po których pływają rzeczne autobusy. Nie są one drogie, kosztują 10-32THB w zależności od linii lub długości kursu.
Rozkład/Cennik/Trasy statków pływających po  głównej rzece  można znaleźć pod tym linkiem:
http://www.chaophrayaexpressboat.com/en/services/

River routes

Opis transportu po kanałach jest dostępny tutaj:

http://khlongsaensaep.com/

khlong route map

Inne

Skutery – Przy większości stacji BTS znajdziemy postoje taksówek na skuterach, które dowiozą nas w okoliczne miejsca, byśmy nie musieli za dużo chodzić.

Tuktuk – głównie jako atrakcja turystyczna aniżeli polecany środek transportu. Znajdziemy je głównie w centrum i okolicach. Ceny negocjujemy z kierowcą.

Wszystko o transporcie miejskim znajdziesz pod adresem:

https://www.transitbangkok.com/

Zobacz więcej

Więcej rzeczy do zobaczenia w Bangkoku

Author

Cześć, nazywam się Łukasz i tworzę ten Blog Podróżniczy. Jest mi niezwykle miło Cię gościć. Jestem Cyfrowym Nomadem (Digital Nomad) czyli programistą i podróżnikiem w jednym. Mój zawód pozwala mi pojechać na drugi koniec świata i na co dzień tworzyć soft jako Full stack .NET Developer, a w weekend odwiedzać nowe miejsca i kraje. Mam nadzieję, że spodoba Ci się to co tutaj robię i będzie to przydatne. Po więcej informacji zapraszam do zakładki "O mnie".