Z Krabi na Phuket przez Phi Phi

Moją kolejną destynacją po Krabi była wyspa Phuket. Po analizie dostępnych opcji transportu zdecydowałem się na podróż morską przez wyspy Phi Phi. To świetna okazja by choć na chwilę odwiedzić wyspę i zatokę na której był kręcony film Niebiańska plaża z Leonardo DiCaprio. Mój prom wyruszył z Krabi Town o 9:00 i o 10:30 zawitał przy głównej wyspie Phi Phi. Kolejny prom do Phuket wypływał o 14:30, więc miałem czterogodzinny przystanek.

Taką podróż da się wykonać również w drugą stronę Phuket – Phi Phi – Krabi.

Przechowalnia Bagażu

Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem po dobiciu do Phi Phi było odnalezienie przechowalni bagażu. Znajduje się ona na przystani tuż obok miejsca poboru opłat za wstęp na wyspę (20THB). Jest ona prowadzona przez rząd. Bagażowi nadawany jest numerek i tylko z nim możliwy jest odbiór naszego bagażu.

Maya Bay

Gdy już pozbyłem się walizki zacząłem poszukiwania osoby która zawiezie mnie na mniejszą wyspę Phi Phi. Ceny jakie słyszałem oscylowały w okolicach 3000 THB i zawierały klika punktów. Zależało mi tylko na plaży w Maya Bay i udało mi się wynegocjować cenę 1900 THB z opcją zejścia na ląd. Pewnie dałoby się taniej, lecz bylem pod presją czasu i chciałem tam się dostać jak najszybciej. (Niektórzy oferują tańsze wycieczki bez możliwości dotykania lądu, wtedy łódki zatrzymują się spory odcinek od brzegu. Spowodowane jest to opłatą, którą osoba, która nas tam przywozi powinna uiścić za dobicie do brzegu).

Pierwsze co rzuca się w oczy to tłum ludzi, wszędzie pełno łodzi z turystami. Nie bez powodu polecaną porą dnia na odwiedziny zatoki jest poranek lub późny wieczór. Miałem szczęście bo trafiłem akurat w porę gdy Ci poranni turyści zbierali się do opuszczenia zatoki, a następna fala ludzi, korzystających z popołudniowych wycieczek jeszcze nie przypłynęła. Paręnaście minut oczekiwania i plaża prawie opustoszała.

/Edycja. Od 2018 roku, Maya Bay jest zamknięta w celu odnowy rafy koralowej i turyści nie mogą zejść już na plażę. W tym momencie (2020) nie wiadomo kiedy zostanie ponownie otwarta.

Punkt widokowy Phi Phi

Wróciłem z Maya Bay około godziny 13:00 i uznałem, że zagospodaruję ten czas odwiedzając punkty widokowe na wyspie. Wejście na nie jest płatne 30 THB i do pokonania jest trochę schodów. Na miejscu jest plakat informujący w jakim stopniu wyspa została zniszczona podczas tsunami, które nawiedziło ten region w grudniu 2004 roku. Byłem też świadkiem miłego wydarzenia jakim były oświadczyny pewnej pary 🙂

Sprawdź jeszcze

Więcej postów z mojej podróży przez Azję Południowo-Wschodnią

Author

Cześć, nazywam się Łukasz i tworzę ten Blog Podróżniczy. Jest mi niezwykle miło Cię gościć. Jestem Cyfrowym Nomadem (Digital Nomad) czyli programistą i podróżnikiem w jednym. Mój zawód pozwala mi pojechać na drugi koniec świata i na co dzień tworzyć soft jako Full stack .NET Developer, a w weekend odwiedzać nowe miejsca i kraje. Mam nadzieję, że spodoba Ci się to co tutaj robię i będzie to przydatne. Po więcej informacji zapraszam do zakładki "O mnie".