Jaskinia Żółtego Smoka

Jaskinia Żółtego Smoka (Huanglong Dong, 黄龙洞, Yellow Dragon Cave) jest jedną z najdłuższych jaskiń w Chinach. Jeśli przebywasz w okolicach Zhangjiajie odwiedzając np. Park Avatara i masz trochę wolnego czasu (tak z pół dnia) śmiało wybierz się zobaczyć ten cud natury. Tak zrobiliśmy i my, podczas naszej wizyty w tej części Chin. Po porannej wycieczce w Zhangjiajie National Park wybraliśmy się na krótką wizytę w podziemnych korytarzach.

Jaskinia Żółtego Smoka

Jaskinia Żółtego Smoka jest jaskinią krasową w której można oglądać niezliczoną ilość stalaktytów, stalagmitów i kolumn, kilka dużych sal (gdzie najwyższa ma 51m) i parę wodospadów. Długość jaskini szacuje się na 30km.

Wszystko oświetlone jest tandetnymi kolorami RGB, co ma na celu zwiększenia magii tego miejsca. Niestety w mojej opinii skutek jest wprost przeciwny do zamierzonego.

Zwiedzanie

Jaskinię można zwiedzać tylko w grupach z przewodnikiem. Niestety nasz nie mówił po angielsku więc nasze zwiedzanie opierało się na robieniu zdjęć w spokoju i na tym by nie zgubić grupy. Trasa nie jest trudna i jak wszędzie w chinach jest „ucywilizowana” czyli wszędzie są płaskie chodniki bądź schody, trasa obejmuje około 2,5 km podziemnego chodnika i zajmuje do 3 godzin zwiedzania. Bilet wstępu kosztuje 100RMB od osoby i nie trzeba wcześniej niczego rezerwować.

Przez jaskinię przepływają również 2 podziemne rzeki i dzięki zrobionej na jednej z nich tamie, zwiedzanie kończy się spływem łodzią. Na końcu (za dodatkową opłatą 15RMB) można jeszcze się przejść podziemnym labiryntem.

Dojazd

Jaskinia żółtego smoka położona jest około 5km na wschód od miasta Wulingyuan. Można do niej dojechać taksówką lub autobusem miejskim nr 1 który jedzie trasą od wschodniego wejścia do parku Avatara, po przez dworzec autobusowy Wulingyuan aż za Jaskinie. Wysiąść trzeba 3 przystanki przed końcem na (黄龙洞) Bilet na autobus kosztował nas 2 RMB od osoby.

Muzeum młynów wodnych

Na powierzchni, obok jaskini znajduje się park, w którym umiejscowiona jest galeria starych młynów wodnych

Dalsza podróż – kierunek Macao

To była nasza ostatnia atrakcja, którą odwiedziliśmy w okolicach Zhangjiajie. Ponownie skorzystaliśmy z autobusu nr 1 i wróciliśmy do Wulingyuan. Tam przesiedliśmy się do autobusu do Zhangjiajie (bilet w cenie 20 RMB od osoby). Wróciliśmy tym samym do Hostelu Geographer w którym dzień wcześniej o poranku zostawiliśmy bagaże i spędziliśmy w nim noc.

Następnego dnia rano złapaliśmy taksówkę na lotnisko skąd wylecieliśmy do Kantonu, w którym to przesiedliśmy się do pociągu jadącego pod granicę z byłą portugalską kolonią Macao (Macau). Za bilet lotniczy zapłaciliśmy 216 USD za 2 osoby, a za pociąg po 60RMB). Ale o tym będzie już w następnym wpisie.

Inne Atrakcje w okolicach Zhangjiajie

Więcej

Po więcej ciekawostek o Chinach, w tym relację z mojej podróży po nich przejdź na stronę dedykowaną państwie środka.

Jeśli interesują cię także inne kierunki to zapraszam do przejrzenia innych moich wypraw, a także do śledzenia bloga.

Author

Cześć, nazywam się Łukasz i tworzę ten Blog Podróżniczy. Jest mi niezwykle miło Cię gościć. Jestem Cyfrowym Nomadem (Digital Nomad) czyli programistą i podróżnikiem w jednym. Mój zawód pozwala mi pojechać na drugi koniec świata i na co dzień tworzyć soft jako Full stack .NET Developer, a w weekend odwiedzać nowe miejsca i kraje. Mam nadzieję, że spodoba Ci się to co tutaj robię i będzie to przydatne. Po więcej informacji zapraszam do zakładki "O mnie".