Lumpini Park

Centralny park Bangkoku i ulubione miejsce joggingu na świeżym powietrzu. Znajduje się w samym centrum Bangkoku i jest niczym Central Park w Nowym Jorku. Wokół parku poprowadzona jest 2.5km pętla do biegania, po której w godzinach 10-15 można jeździć również na rowerze i deskorolkach. Wieczorami odbywają się różne zajęcia fitnessowe. Park posiada małych meiszkańców, ale o tym niżej.

Można tu zobaczyć ciekawe i dość rzadko spotykane zjawisko. 2 razy dziennie o 6 rano i 6 wieczorem odgrywany jest hymn narodowy. Wszyscy porzucają swoje czynności, ćwiczenia są przerywane zatrzymują się an ten moment.

Warany w Parku Lumphini

W parku możemy niecodzienne z punktu widzenia europejczyka zwierzęta jakimi są Warany. Żyją one w parku nikomu nie wadząc.

Dojazd do Parku Lumpini

Lumpini Park jest świetnie zlokalizowany. Dojedziemy do niego zarówno pociągiem BTS (Linia Silom, stacja Sala Daeng) Jak i MRT (stacja Si Lom)

Trasa Biegowa

Zobacz więcej

Więcej rzeczy do zobaczenia w Bangkoku

Author

Cześć, nazywam się Łukasz i tworzę ten Blog Podróżniczy. Jest mi niezwykle miło Cię gościć. Jestem Cyfrowym Nomadem (Digital Nomad) czyli programistą i podróżnikiem w jednym. Mój zawód pozwala mi pojechać na drugi koniec świata i na co dzień tworzyć soft jako Full stack .NET Developer, a w weekend odwiedzać nowe miejsca i kraje. Mam nadzieję, że spodoba Ci się to co tutaj robię i będzie to przydatne. Po więcej informacji zapraszam do zakładki "O mnie".