Ostatnio trochę cicho tutaj ale to nie oznacza, że leże do góry brzuchem i nic nie robię. Wręcz przeciwnie mnóstwo pracy wykonałem i mam w planach jeszcze wykonać.

Temat N2D rozwinął się do tego stopnia, że postanowiłem zrobić z niego temat mojej pracy inżynierskiej. Wstępną akceptację promotora już mam czekam tylko na oficjalny start systemu na uczelni. Obecną zawartość potraktuję jako prototyp i dzięki temu będę mógł to wszystko ładnie zaprojektować. Później nastąpi implementacji N2D, wraz z edytorem i przykładem gry na niego lecz nie w C++, a w … C# Monogame.. Nie wiem czy to źle czy to dobrze, oceni mnie komisja za rok (mam nadzieję :))

Aktualnie jest w trakcie projektowania projektu na przedmiot zwany ZTP (zaawansowane techniki programistyczne). Będzie to prosty Tower Defense w rzucie izometrycznym napisany w XNA. Dzięki temu w końcu zmusiłem się do nauki wzorców projektowych, choć czasami przyznam dalej część z nich jest dla mnie przerostem formy nad treścią, tylko ładnym pudełkiem no ale cóż, kiedyś trzeba było się z to wziąć.

W pracy ukończyłem bardzo ciekawy projekt. Zbudowaliśmy 145″ calowy ekran dla Banku BPS. Moją działką była cała otoczka softwarowa: interfejs użytkownika, komunikacja programu z projektorami (zarządzanie nimi). Interfejs napisałem w technologii WPF. Sam ekran już wygląda tak:

Do pracy w domu zakupiłem sobie w końcu monitor 24″ FHD i jestem z tego mega zadowolony. Praca na na 15.6 cvalowej matrycy laptopowej vs nowy nabytek to porównanie nieba z ziemią

Author

Cześć, nazywam się Łukasz i tworzę ten Blog Podróżniczy. Jest mi niezwykle miło Cię gościć. Jestem Cyfrowym Nomadem (Digital Nomad) czyli programistą i podróżnikiem w jednym. Mój zawód pozwala mi pojechać na drugi koniec świata i na co dzień tworzyć soft jako Full stack .NET Developer, a w weekend odwiedzać nowe miejsca i kraje. Mam nadzieję, że spodoba Ci się to co tutaj robię i będzie to przydatne. Po więcej informacji zapraszam do zakładki "O mnie".