Muay Thai

Muay Thai, zwany inaczej tajskim boksem. Sport narodowy Tajów. Najlepsi bokserzy cieszą się w Tajlandii sławą i mają podobny status jak piłkarze w Europie czy Ameryce Południowej. Podobnie jak w kick-boxingu, oprócz pięści, używa się również nóg. W Muay Thai dochodzi jeszcze użycie łokci i kolan.

Rajadamnern Stadium

W Bangkoku istnieją 2 stadiony na których można obserwować walki boksu. Rajadamnern i Lumpinee. Pojedynki na obu stadionach  są uważane za najbardziej prestiżowe na świecie w boksie tajskim. Rajadamnem (1945) jest starszy od Lumpinee, który w 2014 zyskał nową halę. Dlatego by poczuć oryginalny klimat walk wybrałem ten pierwszy.

Walki odbywają się tutaj 4 razy w tygodniu: Poniedziałek, Środę, Czwartek i Niedzielę. Bilety są w cenie od 1000 do 2000 THB w zależności od klasy miejsca. Najwyższa i najdroższa jest klasa tuż przy samym ringu. Wybierają ją tylko turyści i nie spotkamy tam żadnych lokalnych kibiców. Ciekawiej się robi za w klasie drugiej i trzeciej. różnią się one tym, że w drugiej można usiąść na betonowych podestach, i ma się dostęp do baru, a trzecia klasa jest odgrodzona od 2 siatką i by coś widzieć trzeba niestety stać w tłumie. Rozsądnym kompromisem zatem jest klasa 2, którą i ja wybrałem.

Widowisko rozpoczyna się się około godziny 18-18:30 i trwa do około 22. W tym czasie jest jest 8-9 walk.

Bilety można kupić przez internet (strona stadionu) i później odebrać je w kasie stadionu. Potrzebny będzie do tego Paszport.

Jak dostać się na stadion Rajadamnern

Stadion jest położony w pobliżu starego Bangkoku. Nie tak daleko od Khao San Road lub Grand Palace. Jeśli mieszkasz w innej części Bangkoku najpierw musisz skorzystać z BTS i wysiąść na stacji: Ratchathewi, a następnie złapać łódź na przystani Hua Chang i wysiąść na Phanfa Bridge. Następnie podążaj ulicą w kierunku północnym.

Więcej rzeczy do zobaczenia w Bangkoku

Galeria

Author

Cześć, nazywam się Łukasz i tworzę ten Blog Podróżniczy. Jest mi niezwykle miło Cię gościć. Jestem Cyfrowym Nomadem (Digital Nomad) czyli programistą i podróżnikiem w jednym. Mój zawód pozwala mi pojechać na drugi koniec świata i na co dzień tworzyć soft jako Full stack .NET Developer, a w weekend odwiedzać nowe miejsca i kraje. Mam nadzieję, że spodoba Ci się to co tutaj robię i będzie to przydatne. Po więcej informacji zapraszam do zakładki "O mnie".