Chatuchak Weekend Market

Jeśli chcesz przywieźć pamiątki z Bangkoku i akurat jesteś tutaj w weekend – Chatuchak Weekend Market jest miejscem dla Ciebie. Jest to największy weekendowy targ na świecie o powierzchni 35 akrów. Co weekend ponad 200 000 osób odwiedza około 15 000 wystawców. Można dostać tutaj wszystko czego dusza zapragnie. Jak się umie targować, można wynegocjować ceny nawet 50% niższe niż startowe.

Jak wspomniałem wcześniej na Chatuchak Weekend Market można dostać wszystko. Łącznie ze zwierzętami, które są tam trzymane w ciasnych i wielopoziomowych klatkach.

Chatuchak Park

Obok Marketu rozpościera się Chatuchak Park, który jest drugim po Lumpini najchętniej odwiedzanym parkiem w Bangkoku. Idealne miejsce na niedzielny piknik lub odpoczynek po zakupach w markecie

Dojazd

Chatuchak znajduje się przy końcowej stacji Mo Chit, kolejki BTS Sukhumvit Line. Dojechać tu też można metrem MRT – stacja Chatuchak. Z Okolic stacji Mo chit odjeżdżają autobusy A1 i A4, kursujące na lotnisko DMK Don Mueang.

MBK Center

Jeśli jednak nie dane jest Ci odwiedzić Bangkok w ciągu weekendu to możesz wybrać się do centrum handlowego MBK, które znajduje się w ścisłym centrum między stacjami BTS National Stadium i Siam. MBK bardziej przypomina wielopoziomowy market z przedawcami rzeczy importowanych z Chin, a niżeli Galerię Handlową. Przy wejściu można dostać nawet małą broszurę z mapą stoisk by się nie zgubić.

Jeśli ktoś ma ochotę na „cywilizowane” zakupy w warunkach, które przypominają te z Europejskich galerii handlowych to w samym centrum Bangkoku znajdują się: Siam Paragon, Siam Center, Siam Discovery czy Central World

Zobacz więcej

Więcej postów z mojej podróży przez Azję Południowo-Wschodnią
Więcej postów z tym co mozna zobaczyć w Bangkoku

Author

Cześć, nazywam się Łukasz i tworzę ten Blog Podróżniczy. Jest mi niezwykle miło Cię gościć. Jestem Cyfrowym Nomadem (Digital Nomad) czyli programistą i podróżnikiem w jednym. Mój zawód pozwala mi pojechać na drugi koniec świata i na co dzień tworzyć soft jako Full stack .NET Developer, a w weekend odwiedzać nowe miejsca i kraje. Mam nadzieję, że spodoba Ci się to co tutaj robię i będzie to przydatne. Po więcej informacji zapraszam do zakładki "O mnie".