Po krótkim zapoznaniu się z biblioteką SFML 1.6 postanowiłem przenieść się do jej nowszej wersji 2.0. Nie jest to jeszcze wersja stabilna lecz Release Candidate, co może mi przynieść mi trochę problemów. Może się tak zdarzyć, że kod napisany dzisiaj, nie będzie za parę tygodni działał tak jak powinien na wskutek nie ukończonego API, które bądź co bądź było przyczyną API. Jest ono dla mnie bardziej czytelne, spełnia umowne zasady nazewnictwa metod, co nie do końca odbywało się w starszej wersji. Dodatkowym minusem, jest mała ilość, wręcz znikoma ilość tutoriali do tej wersji, jednakże praca z dokumentacją pozwala na w miarę płynne przejścia.

Trzeba iść z duchem czasu, technologie bardzo szybko się rozwijają i nie powinienem być z tyłu (pomijając fakt, że i tak jestem bawiąc się jeszcze 2D, lecz chcę mieć solidne podstawy, zanim zacznę zabawę z 3D)

Oczywiście w ramach nauki powstała kolejna mini-gierka “Retro Cars”. Cover gry dostępnej na mojej pierwszej “przenośnej konsoli” z dzieciństwa tzw. “Brick Game”. Kod ponownie niestety nie zoptymalizowany ;/ link